OPIS ZABIEGÓW I TERMINOLOGIA


Peeling Kawitacyjny został podzielony na cztery programy z wykorzystaniem technologii McT: oczyszczanie, dezinkrustracja (funkcja głębokiego oczyszczania dostępna tylko w urządzeniach MEDIKA), mikromasaż McT, wprowadzanie substancji aktywnych.


Mezoterapia Bezigłowa
 z autorskim opatentowanym programem Cellular Nutri System – jako jedyna w Polsce firma Medika posiada autorski program zabiegowy mezoterapii bezigłowej, stworzony przy współpracy AWF Wrocław oraz Politechniki Wrocławskiej pod nazwą Cellular Nutri System. System CNS to zestaw parametrów zabiegowych dobranych optymalnie wg kryteriów wieku oraz programu do wyboru z listy: pielęgnacja oka, nawilżanie, przebarwienia, anti age, trądzik, trądzik różowaty, wypadanie włosów, redukcja bólu


Fale Radiowe
 – wzbogacone o wiązkę lasera o długości fali 650 nm, który wzmacnia efekt terapeutyczny i liftingujący.

Ultradźwięki – w funkcji ultradźwięki zastosowano dodatkowy parametr „wiek pacjenta”, który jest dość istotnym czynnikiem do uzyskania najlepszych efektów, gdyż z wiekiem skóra zmienia swoje właściwości fizyczne.

Oxybrazja to innowacyjny zabieg, który polega na użyciu silnego strumienia soli fizjologicznej oraz tlenu. Zapewnia efekt głębokiego oczyszczenia, odmłodzenia i dotlenienia skóry.

Peeling Kawitacyjny

Kawitacja jest zjawiskiem, które zachodzi na powierzchni skóry pod wpływem fali ultradźwiękowej oraz cieczy. W wyniku zmiennego ciśnienia w warstwie rogowej tworzą się pęcherzyki powietrza. Następnie ulegają one mini eksplozją, a wytworzona w ten sposób mikro energia usuwa martwe korneocyty. Cały proces zachodzi w trakcie mikrosekund.

Innowacyjność – wzbogacenie peelingu kawitacyjnego o dodatkowy program zabiegowy DEZINKRUSTACJA – dostępna tylko w urządzeniach Medika 4 programy zabiegowe – oczyszczanie, Dezinkrustacja, masaż McT, wprowadzanie substancji aktywnych

  • Peeling kawitacyjny – bezbolesna metoda oczyszczania skóry za pomocą fal ultradźwiękowych rządzenie wytwarza fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze ciecz tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do usunięcia części martwych komórek naskórka i odsłonięcia młodszej, zdrowszej skóry, wolnej od nadmiaru sebum, substancji toksycznych.
  • Dezinkrustacja – złożony z dwóch etapów zabieg głębokiego oczyszczania skóry, w którym wykorzystywana jest fala ultradźwiękowa, prąd stały oraz substancja aktywna.
  • W etapie 1 za pomocą prądu stałego wprowadza się chlorek sodu, który spulchnia skórę oraz rozpuszcza zalegające sebum w kanałach łojowych.
  • W etapie 2 rozpoczynamy piling kawitacyjny wykorzystując specjalistyczny preparat do kawitacji, który umożliwia usunięcie nadmiaru sebum oraz usuwa martwą część naskórka.
  • Masaż McT – zabieg wykorzystujący w swym działaniu mikroprądy (impulsy elektryczne o bardzo małym natężeniu, rzędu 10-800 µA). Działanie tak małego natężenia prądu na układ nerwowy ma charakter bodźców podprogowych, czyli nie doprowadza do stymulacji nerwów, jak w klasycznej elektrostymulacji nerwów czuciowych, czy nerwów motorycznych. Zabieg przy użyciu mikroprądów redukuje cienie pod oczami, spłyca zmarszczki, poprawia cyrkulację krwi i limfy co wpływa odżywczo i dotleniająco na tkanki.
  • Wprowadzanie substancji aktywnych – wszechstronna metoda wprowadzania substancji aktywnych do skóry wykorzystująca mikrodrgania akustyczne. Metodą tą można wprowadzać wszystkie formy kosmetyków (np. serum hydrofilowe, lipofilowe, a także amfoteryczne).


Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – najpopularniejsza metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Umożliwia stopniowe, w pełni kontrolowane i uwzględniające indywidualne potrzeby ścieranie naskórka, aż do pożądanego poziomu. Zabieg stymuluje produkcję elastyny, kolagenu oraz przyspiesza naturalne procesy powstawania nowej tkanki. Po zabiegu skóra jest gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ponadto mikrodermabrazja redukuje nawet głębokie zmarszczki, spłyca blizny oraz minimalizuje zmniejsza rozszerzone pory.

Oxybrazja

Oxybrazja to innowacyjny zabieg, który polega na użyciu silnego strumienia soli fizjologicznej oraz tlenu. Zapewnia efekt głębokiego oczyszczenia, odmłodzenia i dotlenienia skóry.

Ultradźwięki

Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości nie przekraczającej słyszalność ucha ludzkiego (powyżej 20kHz). Ciepło wytworzone przez ultradźwięki podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a głęboki mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Ultradźwięki emitowane są przez głowice, która wodzi się po skórze zwilżonej specjalnym żelem umożliwiającym przenikania ultradźwięków w głąb tkanki. Zwiększa się też przepuszczalność błon komórkowych. Proces ten wykorzystuję się do wprowadzania w głąb skóry wielu substancji czynnych

Mezoterapia Bezigłowa

Mezoterapia Bezigłowa – metoda wprowadzenia substancji aktywnej w substancji w głąb skóry. W mezoterapii bezigłowej zastosowano połączenie terapii skojarzonej z elektroporacją i wprowadzaniem preparatów kosmetycznych. Metoda ta polega na równoczesnym zastosowaniu terapeutycznego działania fali ultradźwiękowej i impulsowego bodźca elektrycznego. Zabieg ten stanowi alternatywę do klasycznej mezoterapii igłowej, gdyż pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych związanych z iniekcjami.

Innowacyjność – Autorski, opatentowany program Cellular Nutri System – Medika jako jedyna w Polsce posiada autorski program zabiegowy mezoterapii bezigłowej, stworzony przy współpracy AWF Wrocław oraz Politechniki Wrocławskiej. System CNS to zestaw parametrów zabiegowych dobranych optymalnie wg kryteriów wieku oraz programów zabiegowych do wyboru: pielęgnacja oka, nawilżenie, przebarwienia, anti age, trądzik, trądzik różowaty, wypadanie włosów, redukcja bólu.

Fale Radiowe

Fale Radiowe – Zgodnie z najnowszymi badaniami fale radiowe są jedną z najskuteczniejszych technologii w kosmetyce przeznaczonych liftingu skóry twarzy i ciała, a także walki z nadmierni zgromadzoną tkanką tłuszczową i cellulitem.

Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek, gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzanie jonów. Fale radiowe wpływają, więc na wytwarzanie w tkankach ciepła. Zjawisko to nazywane jest diatermią. Diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a niedostarczane z zewnątrz. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchownei głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikro cyrkulację. Zabieg polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych, co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur. Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. W wielu przypadkach już po wykonaniu pierwszego zabiegu zauważalny jest efekt. Skóra w miejscu poddanym działaniu fal radiowych jest bardziej napięta. Efekt dogłębnej poprawy może pojawić się po serii zabiegów.

Innowacyjność – Fale Radiowe wzbogacone o wiązkę lasera o długości fali 650 nm, który wzmacnia efekt terapeutyczny i liftingujący.

Manicure japoński

to przełomowy zabieg kosmetyczny dedykowany dla zniszczonych, kruchych i łamliwych paznokci. Zabieg pozwala na szybką regenerację płytki paznokcia nadając jej zdrowy wygląd i piękny blask.  Polega on na wcieraniu specjalnej pasty w naturalną płytkę paznokciową, a następnie naniesienie na nią warstwy pudru. Kosmetyk zasila paznokcie w witaminę A i E, krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli oraz kreatynę. Zabieg należy przeprowadzać średnio co 2-3 tygodnie. 

Yellow Peel

Intensywna kuracja odmładzająca dla skóry dojrzałej oraz z przedwczesnymi objawiawami starzenia. Peeling Retises CT oparty jest na dużym stężeniu retinolu i witaminy C. W jej najbardziej stabilizowanej postaci glukozydu askorbylu działającej depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco i pobudzająco na procesy regeneracji w głębokich warstwach skóry.

Zabieg przeznaczony jest dla osób z widocznymi oznakami starzenia, skóry dojrzałej, matowej i z problemami hiperkeratynizacji, fotostarzenia, hiperpigmentacji, melasmy czy rozstępów. Peeling nadaje się na twarz, szyję i dekolt. Na drugi dzień po zabiegu skóra jest napięta, podrażniona. Po 3 -4 dniach pojawia się złuszczenie naskórka.


 

ZABIEGI FREIHAUT

 

1. Balanced face- oily skin treatment- zabieg do do walki z trądzikiem i problemami związanymi z nadmiarem wydzielanego sebum przez gruczoły łojowe. 

Dwa pierwsze etapy mają na celu skorygowanie pH i ułatwienie oczyszczania skóry, tak aby było mniej bolesne. Ostatnie dwie fazy dezynfekują, chronią oraz równoważą skórę, dzięki czemu metabolizm gruczołów łojowych jest regulowany.

Faza 1. PEEL- peeling, oczyszczenie skóry

Substancje aktywne: enzymy, drożdże, masło shea, witamina E, witamina C, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, rumianek.
Peeling enzymatyczno-chemiczny, głęboko oczyszcza, odtoksycznia i hamuje aktywność bakterii.

Faza 2. OPEN- rozpulchnienie, masaż

Substancje czynne: izononanian, olej ze słodkich migdałów.
Właściwości: krem o podwójnym działaniu- otwiera pory, aby ułatwić oczyszczenie oraz uspokaja skórę tak, że proces ekstrakcji jest mniej bolesny.

Faza 3. ACTIVATE- serum

Substancje aktywne: kwas salicylowy, bluszcz, skrzyp, nagietek, szałwia, koper włoski, melisa, chmiel, jemioła, krwawnik pospolity, rumianek, waleriana.
Właściwości: serum, reguluje i równoważy metabolizm gruczołów łojowych i leczy oraz zapobiega powstawaniu stanów zapalnych

Faz 4. CLOSE- maska, zamknięcie, wyciszenie

Substancje aktywne: kaolin, kasztanowiec, bluszcz, arnika, rumianek, kwas salicylowy.
Właściwości: maska z glinką o wysokiej aktywności bakteriobójczej i kojącej.
 Po oczyszczaniu, skóra będzie napięta, rozświetlona, uspokojona i nawodniona.

ACTIVATE GEL 50 ML

Żel o przyjemnej, lekkiej, nietłustej konsystencji o właściwościach nawilżających i leczniczych. Zawiera kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, komedolitycznym, bakteriostatycznym, odbudowującym i regulującym wydzielanie sebum. Powoduje złuszczanie powierzchni skóry, redukuje spójność korneocytów, uniemożliwiając gromadzenie zanieczyszczeń wewnątrz porów, wygładza powierzchowne zmarszczki.
Składniki aktywne: kw. salicylowy, oczar wirginijski, krwawnik pospolity.

 

2. CITRUS CARE TREATMENT- ZABIEG DLA CERY NACZYNIOWEJ, SZAREJ, ZIEMISTEJ Z PRZEBARWIENIAMI

Zabieg Profesjonalny anti-agingowy, rozjaśniający i ujędrniający.
Treatment składa się z :

MULTI-VIT
Czysta, zawarta w mikrokapsułkach  witamina C, która wraz z innymi witamin (E i A) jest bardzo silną substancją dla słabych i zniszczonych skór. Zapobiega starzeniu się skóry i tworzeniu się wolnych rodników.

OSMOSIS
Maska wykonana z alg i acerolli. Acerolla tworzy osmozę, jest bogata w minerały, co wspiera procesy regeneracyjne.

ELIXIR
Serum idealne do relaksującego masażu i regeneracji skóry.
Jest bogate w Q10 i alantoine, regeneruje i zapobiega odwodnieniu skóry. Natychmiastowe działanie lampy błyskowej.

CREAM
Krem z witaminą C w mikrokapsułkach oraz z granatem. To stanowi źródło składników odżywczych i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, aby upiększyć skórę. Idealne zakończenie zabiegu.

 

3. HY+ TREATMENT- ZABIEG NAWADNIAJĄCY, ANTI-AGING

Zabieg intensywnie nawadniający oparty na nisko i wysokomolekularnym kwasie hialuronowym.

Acid Cream
Substancje czynne: kwas glikolowy, kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas winowy, kwas salicylowy, kwas glukonowy, kwas hialuronowy.
Właściwości: kremowa konsystencja zawierająca ekskluzywne połączenie alfa i beta hydroksykwasów działa zmiękczająco, oczyszczająco i nawadniająco na skórę.

Osmosis
Substancje czynne: alga, masa perłowa.
Właściwości: maska zawiera 100% naturalny proszek perły bogaty w ponad 20 rodzajów aminokwasów, które są niezbędne dla regeneracji tkanek oraz utrzymania dobrego stanu komórek dzięki regulacji ich metabolizmu. Dodatkowo działa okluzyjnie co zwiększa penetrację mieszaniny kwasów wgłąb skóry.

Concentrate
Składniki aktywne: nisko i wysoko molekularny kwas hialuronowy.
Serum zawierające kombinację wysoko skoncentrowanego czystego kwasu hialuronowego nisko i wysoko molekularnego, mającego zdolność do wchłaniania wilgoci i wygładzenia skóry na jej powierzchni.

Prowadzi do wyraźnego zredukowania linii i zmarszczek. Skóra nabiera jędrności i wygładzenia bez konieczności wstrzykiwania jakichkolwiek substancji.
Ze względu na doskonałą tolerancję może być stosowane do pielęgnacji skór wrażliwych oraz na okolicę oczu.

Firming mask:
Maska ujędrniająca w postaci płatu bogata w aminokwasy, peptydy, kolagen oraz kwas hialuronowy. Utrzymuje odpowiednie nawodnienie skóry, chroni przed TEWL, wypełnia płytkie zmarszczki, ujędrnia i wygładza skórę. Ma właściwości odmładzające, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Stymuluje produkcję kolagenu, błyskawicznie rozświetla cerę. Maska ze względu na zawarte składniki przynosi natychmiastowe ukojenie i wyciszenie skóry. Idealna po zastosowaniu peelingów chemicznych czy mikrodermabrazji.

Silk
Substancje aktywne: hydrolizowane proteiny jedwabiu, masło shea, pantenol, kwas cytrynowy, tokoferol, kwas hialuronowy.
Zawarte w kremie proteiny jedwabiu w wyniku hydrolizy wyraźnie poprawiają nawilżenie skóry, pomagają uszczelnić komórki naskórka zapobiegają odwodnieniu i pojawieniu się zmarszczek. Ekstremalnie nawilża, zmniejsza TEWL oraz wygładza skórę dzięki proteinom jedwabiu.

 

4.   WHITE TEA TREATMENT – zabieg liftingujący z białą herbatą. 

WHITE TEA TREATMENT– zabieg poprawiający owal twarzy, intensywnie ujędrniający, niwelujący zmarszczki, dogłębnie odżywiający.

EGF Serum: wysoce skoncentrowane serum z efektem „botox”. Poprawia owal twarzy, wypłyca powierzchowne zmarszczki, zwiększa produkcje kolagenu przez fibroblasty.

Concentrate: silnie skoncentrowane serum z natychmiastowym działaniem w celu zmniejszenia głębokości i ilość zmarszczek oraz drobnych linii ekspresyjnych,

White Tea Mask: maska w postaci płatu ma właściwości odmładzające, stymuluje produkcję kolagenu, błyskawicznie rozświetla i liftuje cerę, przynosi natychmiastowe ukojenie oraz wyciszenie skóry.

Massage Cream: krem do masażu zmniejszający głębokość i objętość zmarszczek, powoduje pogrubienie skóry oraz jej renowację i wymodelowanie.

 

5.OXYGENO2 TREATMENT- ZABIEG DLA CERY NACZYNIOWEJ 

OxygenO2 jest idealnym programem do osiągnięcia trzech celów za pomocą jednego zabiegu:

1. Elastyczność naczyń krwionośnych jest wzmocniona, przepuszczalność na niekorzystne skutki środowiskowe zmniejszona
2. Skóra jest oczyszczona z toksyn
3. Zmarszczki i drobne linie ekspresyjne są zmniejszone
4. Zmniejszenie przebarwień

Etap 1. TINGLE PEEL (PEELING: PŁAT + ŻEL)

Peeling składający się z enzymów i kwasu cytrynowego. Połączenie żelu i plastra/płatu powoduje wytworzenie na skórze pęcherzyków tlenu „karboksyterapia w kremie”, które poprawiają oddychanie oraz regenerację komórek.

Działanie:

Reakcja tych czynnych substancji powoduje wytworzenie pęcherzyków tlenu na skórze, które są w stanie dotlenić tkanki, poprawić przepływ krwi i ułatwić absorpcję substancji czynnych.
Zawierają one enzymy jagodowe, detoksykują skórę w głębi i wspomagają regenerację komórek.

Uwaga: swędzące lekko ciepłe uczucie w pierwszych minutach aplikacji jest normalne.
Składniki aktywne: enzymy z jagód, ekstrakt cytrynowy, cukier trzcinowy , kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, Żen szeń.

Etap 2. CONCENTRATE (SERUM)

Serum, które wspomaga krążenie krwi w komórkach skóry, w ten sposób stymuluje produkcję tlenu. Dzięki aktywacji krążenia krwi, zaczerwienione i wrażliwe skóry uspokajają się i ulegają rozjaśnieniu.
Składniki aktywne: TelangynTM , miłorząb japoński, kukurydza, peptydy mlekowe, kwas mlekowy , witamina E , olej rycynowy, ruszczyk kolczasty (Butcher’s Broom, Myszopłoch kolczasty)

Etap 3. D-MASSAGE (KREM DO MASAŻU)

Krem do masażu bogaty w nawadniające i ochronne substancje czynne, które wzmacniają skórę i chronią przed mikrourazami, uszkodzeniami termicznymi, promieniowaniem słonecznym czy zanieczyszczeniami.

Składniki aktywne: TelangynTM , miłorząb japoński , kwas hialuronowy, Chondrus crispus ,  kapusta (Brassica campestris) , słodkich migdałów , witamina E, kakaowiec cupuacu (Theobroma grandiflorum) , allantoina , ruszczyk , bisabolol , glikoproteiny , kwas glutaminowy .

Etap 4. BLUE MASK (MASKA)

Maska w postaci gęstego, orzeźwiającego i regenerującego żelu. Poprawia sprężystości i elastyczności skóry, jak również znakomicie uspokaja, zmniejsza zaczerwienienia i nadaje efekt rozświetlenia skóry.
Substancje aktywne: ozonowana oliwa z oliwek, Aloe Vera, wyciąg z Kava Kava, Ginkgo Biloba.

 

6.  RENEW ACID PEELING- PEELING CHEMICZNY AHA I BHA

Nowej generacji peeling chemiczny. Zawierający kombinację alfa- i beta- hydroksykwasów o szerokim zastosowaniu: przebarwienia, blizny, zmarszczki, rozstępy, nadmierne zrogowacenie naskórka, trądzik zaskórnikowy oraz grudkowo-krostkowy. Usuwa niedoskonałości skóry, rozjaśnia i wygładza. Składniki wchodzące w skład tego preparatu działają kompleksowo: złuszczają a jednocześnie stymulują odnowę naskórka. Peeling polecany w przypadku fotostarzenia o stopniu umiarkowanym i zaawansowanym, natychmiastowo poprawia wygląd cery, odnawia, odmładza, wyrównuje koloryt skóry, sprawia, że drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.

Substancje aktywne: kwas glikolowy 37%, kwas mlekowy 9%, kwas kojowy 7%, kwas salicylowy 2%, kwas cytrynowy 5%

Ampułki bogate w arbutynę, ekstrakt z lukrecji i witaminę C. Te substancje czynne skutecznie hamują aktywność tyrozynazy, a zatem produkcję melaniny. Niezbędne dla intensywnych zabiegów na przebarwienia. Whitening Effect Ampoules rozświetlają skórę, łagodzą negatywne skutki ekspozycji na słońce, zapobiegają tworzeniu się wolnych rodników, pobudzają odnowę komórkową. Zmniejszają destrukcję kolagenu i elastyny, spowalniają procesy starzenia skóry jednocześnie ją ujędrniając. Systematycznie stosowane zapobiegają powstawaniu oraz zmniejszają przebarwienia i rozszerzone naczynia krwionośne.

Substancje czynne: arbutyna, stabilizowana cukrem witamina C (glukozyd askorbylu), ekstrakt z lukrecji.

Maska o podwójnym działaniu: wybielającym i regenerującym. Zawarta w masce substancja czynna Chromabright® hamuje aktywność enzymu tyrozynazy dzięki czemu reguluje melanogenezę a dodatek kwasu kojowego rozbija występujący w skórze nadmiar melaniny.
Inne substancje czynne, takie jak retinol, kwas hialuronowy, witaminy C i palmitynian retinolu, nawilżają, rozjaśniają i ujędrniają skórę czyniąc ją jednolitą i promienną.
Substancje czynne: ekstrakt z lukrecji, arbutyna, palmitynian retinolu, BedidesTM, kwas cytrynowy, kwas hialuronowy o wysokiej, średniej i małej masie cząsteczkowej, kwas kojowy.

Krem bogaty w Chromobright® i ekstrakt z lukrecji, dzięki czemu koryguje plamy wynikające z różnych przyczyn: ciąża, ekspozycja na słońce, wiek, itp. Ze względu na zawartość kwasu hialuronowego ma działanie nawadniające i przeciwzmarszczkowe. Wskazany w pielęgnacji skóry po peelingach chemicznych lub intensywnych zabiegach anti-aging. Pozostawia skórę wygładzoną, rozświetloną i dogłębnie nawilżoną.

 

7.  ALPHA TREATMENT – zabieg odświeżająco- napinający( przed wyjściem)

Freihaut Cosmetics wprowadził innowacyjną, doskonałą terapię, która łączy działanie alfa i beta-hydroksykwasów zatopionych w rycynie. Dzięki takiemu połączeniu powstał produkt dostosowany do pracy przy różnorodnych i wymagających zabiegach: eliminujących przebarwienia, blizny i zmarszczki a przy tym regenerujących skórę.W rezultacie zabieg dostosowany jest dla każdego rodzaju cery a skóra nabiera promiennego i młodego wyglądu.

Poza tym, preparat Alpha zawiera kojące, zmiękczające i ochronne składniki aktywne, które zapewniają skórze elastyczność, nawilżenie i przyspieszają jej regenerację.

Alfa-hydroksykwasy są bardzo skuteczne w złuszczaniu i jednocześnie przyspieszaniu regeneracji komórek.Regulują odnowę komórkową skóry, rozluźniają połączenia międzykomórkowe i usuwają zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka.

Kwasy beta- hydroksy, również są doskonałymi środkami keratolitycznymi, ponadto mają właściwości przeciwzapalne, sprzyjają procesowi gojenia wyprysków i podrażnień, zmniejszają swędzenie i potencjalne podrażnienia spowodowane przez kwasy, zapobiegają odwodnieniu i naruszaniu równowagi hydrolipidowej skóry.

 


 

PERFECT IMAGE PEELINGI CHEMICZNE:

KWAS SALICYLOWY :

Profesjonalny peeling chemiczny zawierający kwas salicylowy, należący do beta-hydroksy kwasów. Kwas salicylowy jest doskonały do głębokiego oczyszczania skóry zanieczyszczonej, z niedoskonałościami i trądzikowej. Trądzik po- wstaje w wyniku połączenia obumarłych komórek oraz sebum, co powoduje zablokowanie mieszków włosowych i zatkanie porów. Salicylic niszczy Propionibacterium acnes znajdujące się pod powierzchnią, oczyszcza skórę i umożliwia lepszą penetracje substancji aktywnych.

Wskazania: trądzik, blizny, skóra tłusta, zaskórniki, prosaki, zaczerwienienia, skóra pozbawiona blasku, brodawki, drobne linie, zmarszczki, plamy starcze..

SKŁADNIKI AKTYWNE:
Kwas salicylowy 20 %
Olejek z drzewa herbacianego
Ekstrakt z zielonej herbaty
Wyciąg z ogórka
Wyciąg z kwiatów rumianku
Ekstrakt z liści żywokostu

 

TCA 15% 

Formuła oparta na kwasie salicylowych i TCA przygotowana aby zmniejszyć zmarszczki, drobne linie, trądzik, blizny potrądzikowe i cofnąć widoczne oznaki starzenia. Główny składnik TCA (kwas trójchlorooctowy) to potężny środek złuszczający o działaniu silniejszym zarówno od alfa jak i beta hydroksy kwasów przez co stosowany w niższych stężeniach. Zawarty w peelingu kwas salicylowy niszczy Propionibacterium acnes,odpowiedzialne za powstawanie trą- dziku, oczyszcza skórę, zmniejsza rozszerzone pory i wydzielanie sebum oraz umożliwia lepszą penetracje substancji aktywnych.

Wskazania: blizny, zmarszczki, drobne linie, rozstępy, skóra palacza, plamy starcze, trądzik, skóry tłuste i grube.

SKŁADNIKI AKTYWNE:
TCA 15%
kwas salicylowy 5%
Ekstrakt z zielonej herbaty
Wyciąg z ogórka
Wyciąg z kwiatów rumianku
Ekstrakt z liści żywokostu

 

KWAS MLEKOWY:

Profesjonalny peeling chemiczny zawierający kwas mlekowy, opracowany, aby wyrównać koloryt skóry i skutecznie rozjaśnić przebarwienia. Hamuje enzym- tyrozynazę odpowiedzialny za nadmierną produkcję melaniny. Kwas mlekowy jest znany ze skutecznego redukowania drobnych linii, zmarszczek i plam starczych. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, poprawia teksturę skóry i sprawia, że jest nawilżona, wygładzona oraz rozświetlona.

Wskazania: przebarwienia, rozjaśnienie skóry, fotostarzenie, skóra palacza, nierównomierny koloryt, plamy starcze,

SKŁADNIKI AKTYWNE:
kwas mlekowy 50 %
Kwas kojowy 3%
Ekstrakt z mącznicy lekarskiej
Ekstrakt z lukrecji Ekstrakt z zielonej herbaty
Wyciąg z ogórka
Wyciąg z kwiatów rumianku
Ekstrakt z liści żywokostu

 

KWAS GLIKOLOWY:

Profesjonalny peeling chemiczny zawierający kwas glikolowy, należący do alfahydroksy kwasów. Kwas glikolowy może skutecznie penetrować w głąb skóry, stymuluje syntezę kolagenu oraz nawadnia skórę a poprzez złuszczenie promuje odnowę komórkową. Przenika przez naskórek i skórę właściwą, usuwa obumarłe komórki minimalizuje rozszerzone pory i zwiększa właściwości absorpcyjne skór. Glicolic Gel Peel dzięki dozowaniu przy użyciu pipety zapewnia łatwość oraz sterylność wykonywanego zabiegu.

Wskazania: zmarszczki, blizny, drobne linie, nierównomierny odcień skóry, przebarwienia, skóra pozbawiona blasku, trądzik, rozszerzone pory.

SKŁADNIKI AKTYWNE:
Kwas glikolowy 50%
Retinol
Ekstrakt z zielonej herbaty
Wyciąg z ogórka
Wyciąg z rumianku
Ekstrakt z liści żywokostu

 

KWAS AZALEINOWY:

Kwas azelainowy ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Zapobiega postawaniu zaskórników. Dodatkowo, dzięki właściwościom wybielającym, doskonale redukuje przebarwienia skóry oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ma działanie regenerujące i odmładzające. Stosowany jest również w leczeniu trądziku różowatego, skóry skłonnej do rumienia, wrażliwej i płytko unaczynionej.

skład: aqua, azelaic acid, glycerin, hydroxyethylcelulose

Wskazania do zabiegu:
– trądzik pospolity oraz różowaty
– rozszerzone pory
– łuszczyca
– zapalenie mieszków włosowych
– cera naczyniowa, skłonna do rumienia
– melasma, ostuda i inne plamy barwnikowe oraz przebarwienia

Efekty zabiegu:
– zmniejszenie wydzielania sebum
– zmniejszenie porów, redukcja trądziku oraz likwidacja zaskórników
– eliminacja rumienia
– redukcja przebarwień i blizn potrądzikowych
– regeneracja i odmłodzenie cery

 

HYDRO GLOW PEEL MIESZANINA  KWASÓW  W PADACH

Profesjonalny peeling w postaci bawełnianych wacików nasączonych mieszaniną kwasów. Stworzony jako łatwy , wygodny i sterylny w użyciu peeling. Dzięki połączeniu specjalnie dobranych składników w widoczny sposób rozświetla skórę, zmniejsza przebarwienia, wygładza skórę, niweluje uszkodzenia posłoneczne skóry. Przywraca naturalny, młodzieńczy koloryt.

Wskazania: Przebarwienia, rozjaśnienie skóry, foto-uszkodzenia skóry, skóra palacza, nierówny koloryt, plamy starcz

SKŁADNIKI AKTYWNE:
Kwas mlekowy 30%
Kwas kojowy 1%
Kwas migdałowy 10%
Glutation
Ekstrakt z lukrecji
Ekstrakt z mącznicy lekarskiej E
Ekstrakt z ananasa
Wyciąg z papai
Kwas gamma linolenowy

 

TRI CLARITY PEEL MIESZANINA KWASÓW W PADACH

Profesjonalny peeling w postaci bawełnianych wacików nasączonych mieszaniną kwasów. Stworzony jako łatwy, wygodny i sterylny w użyciu peeling, nadający skórze blask i poprawę jej tekstury. Pady w połączeniu z ekstraktami roślinnymi, dostarczają skórze przeciwutleniaczy, witamin, minerałów i enzymów. Ekstrakty roślinne zapewniają działanie przeciwzapalne, rozjaśnienie skóry, neutralizację wolnych rodników i wiele innych naturalnych korzyści dla skóry.

Wskazania: skóry tłuste, trądzikowe, szorstkie lub pozbawione blasku, rozszerzone pory, zaskórniki, prosaki, skóra naczyniowa, trądzik różowaty, przebarwienia. Peeling całoroczny, level 1.

SKŁADNIKI AKTYWNE:
Kwas salicylowy 15%
Kwas azelainowy 2%
Kwas migdałowy 5%
Olejek z drzewa herbacianego
Ekstrakt z zielonej herbaty
Wyciąg z krwawnika
Wyciąg z kory wierzby

 


 

ZABIEGI ORGANIQUE

 

TERAPIA ŁAGODZĄCA Z KOZIM MLEKIEM:

Terapia łagodząca została oparta na składnikach aktywnych zawartych w kozim mleku oraz w ekstrakcie ze śliwki chińskiej- liczi. Kozie mleko regeneruje, wzmacnia, zaś liczi- źródło witaminy C odmładza. Terapia polecana jest dla każdego rodzaju skóry, a w szczególności dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień i wymagającej regeneracji.Przeznaczony jest również dla kobiet w ciąży.

Kroki terapii:
krok I peeling cukrowy całego ciała
krok II serum nawilżające, odżywcze do ciała (przemasowanie serum do wchłonięcia)
krok III maska do ciała ( ok. 20 min relaxu pod folią i kocem)
krok IV masło do ciała (

Działanie:
– natychmiastowe ukojenie i głębokie nawilżenie
– odnowa naturalnej warstwy hydro-lipidowej
– silne działanie odżywcze i regenerujące
– ujędrnienie i wygładzenie skóry
– działanie przeciwrozstępowe
– długotrwałe uczucie komfortu

Wskazania:
– skóra sucha, delikatna, wrażliwa, również alergiczna i atopowa
– skóra zniszczona, potrzebująca regeneracji
– zaczerwienienie skóry po nadmiernej ekspozycji na słońce
– skóra kobiet w ciąży

 

TERAPIA BRĄZUJĄCA  Z CZEKOLADĄ :

Wyrównująca koloryt terapia brązująca ujędrnia i wygładza. Zawarty w kosmetykach ekstrakt z kakaowca dodatkowo pobudza i stymuluje mikro krążenie. Przepięknie pachnąca i pobudzająca zmysły czekolada wprawia w doskonały nastrój, dzieję się tak za przyczyną wydzielania się endorfin- hormonu szczęścia.Doskonała propozycja dla osób, dbających o piękny wygląd, jędrną skórę i dobre samopoczucie.

Kroki terapii:
krok I peeling cukrowy całego ciała
krok II serum czekoladowe( wmasowanie serum do wchłonięcia)
krok III maska  do ciała ( ok. 20 min relaxu pod folią i kocem)
krok IV masło do ciała( przemasowanie lub masaż na maśle  odżywczym)

Działanie:
– nawilżenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry
– poprawa i wyrównanie kolorytu, działanie brązujące
– działanie antycellulitowe
– stymulacja produkcji endorfin, poprawa nastroju
– aromaterapia

Wskazania:
– skóra skłonna do utraty jędrności i elastyczności
– tendencja do powstawania cellulitu
– blady, nieestetyczny kolor skóry
– stres, uczucie zmęczenia, spadek nastroju

TERAPIA WYSZCZUPLAJĄCA Z KAWĄ:

Terapia wyszczuplająca została oparta na składnikach aktywnych pozyskiwanych z kawy, m.in z kofeiny. Posiada ona właściwości wyszczuplające i antycellulitowe.Zintegrowane działanie roślinnych substancji aktywnych i relaksująco-modelującego masażu przyspiesza przemianę materii, poprawia jędrność i wygląd skóry, dodaje jej energii i witalności. Wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego oraz usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Doskonała energetyzująca propozycja dla miłośników kawy oraz osób dbających o jędrną i zgrabną sylwetkę.

Kroki terapii :
krok I peeling całego ciała
krok II serum do ciała( wmasowanie serum do wchłonięcia)
Krok III maska do ciała ( ok 20 min. relaxu z maską pod folią i kocem)
krok IV masło do ciała ( przemasowanie lub masaż na maśle kawowym)

Działanie:
– nawilżenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry
– redukcja cellulitu
– stymulacja przemiany materii
– modelowanie sylwetki
– usprawnienie przepływu krwi i limfy
– detoksykacja, energetyzacja i dotlenienie tkanek
– odmłodzenie i rewitalizacja skóry
– aromaterapia

Wskazania:
– cellulit
– nadmiar tkanki tłuszczowej
– spowolnione krążenie krwi i limfy
– skłonność do gromadzenia się wody w przestrzeni międzytkankowej
– brak sił witalnych, senność, apatia